EKSPERT W PNEUMATYCE PRZEMYSŁOWEJ

FIRMA Z DŁUGOLETNIĄ TRADYCJĄ

Airpol Sp. z o.o. jest największym polskim producentem sprężarek śrubowych. Oferujemy pełną obsługę w zakresie od projektu sprężarkowni, po montaż i pełną obsługą serwisową podczas całego okresu eksploatacji urządzeń. Projekty realizujemy w oparciu o standardowe produkty, a także wyroby, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta.

Jesteśmy specjalistą w branży pneumatycznej od ponad 60 lat. Przez ten czas nie tylko zdobyliśmy ogromne doświadczenie, ale też mieliśmy swój wkład w rozwój tej branży.

Firma powstała w 1991 roku, w wyniku przekształcenia działu sprężarek poznańskich zakładów metalurgicznych, szczycących się wówczas już ponad 30-letnią tradycją produkcji sprężarek. Od początku istnienia, po dzień dzisiejszy firma dynamicznie rozwija się, wprowadza na polski rynek urządzenia dotychczas nie produkowane w kraju, projektuje nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, oraz oferuje szeroką pomoc w opracowaniu indywidualnych energooszczędnych rozwiązań. Airpol ma rozbudowane działy projektowania, rozwoju i wdrożeń co powoduje że produkcja i oferta kierowana do klientów jest przygotowana z dużą świadomością i odpowiedzialnością, w celu zapewnienia produktu niezawodnego, trwałego i o najlepszych parametrach technicznych.

JAKOŚĆ I ENERGOOSZCZĘDNE ROZWIĄZANIA SĄ NASZYM PRIORYTETEM

Jako specjaliści w technice sprężonego powietrza mamy do zaproponowania klientom szeroką ofertę urządzeń najwyższej jakości: sprężarki śrubowe olejowe, sprężarki śrubowe bezolejowe, sprężarki tłokowe olejowe, sprężarki tłokowe bezolejowe, sprężarki spiralne, dmuchawy, wytwornice azotu, kontenerowe stacje sprężonego powietrza, urządzenia uzdatniania sprężonego powietrza (osuszacze chłodnicze, osuszacze adsorpcyjne, filtry, separatory cyklonowe, separator), zbiorniki sprężonego powietrza.

Z dumą podkreślamy iż jesteśmy również producentem stopni śrubowych. Poszerzając naszą ofertę o stopnie śrubowe dołączyliśmy do wąskiego, elitarnego grona wyjątkowych specjalistów w branży sprężarek. Stopnie śrubowe Airpol produkowane są wg projektu własnego autorstwa, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i najniższych wskaźników tolerancji. Zawsze docenialiśmy znaczenie jakości wyrobów oraz usług i jako jedni z pierwszych w Polsce, w branży sprężarek, wprowadziliśmy w 1998 roku system jakości oparty o normę ISO 9001 (certyfikat ISO 9001:2015), posiadamy też certyfikaty wydane przez jednostki certyfikujące innych państw. Szczegółowa kontrola na każdym etapie procesu produkcyjnego daje pewność wyboru urządzeń o najwyższych cechach jakościowych i użytkowych. Jesteśmy przekonani, że projektowane przez nas i produkowane urządzenia będą idealnym rozwiązaniami na miarę Państwa oczekiwań.

OD LAT 90-TYCH DO DZIŚ

1963

W państwowych Zakładach Metalurgicznych POMET prężnie działa wydział sprężarek, który będzie zalążkiem prywatnej firmy Airpol

1991

Założenie spółki AIRPOL w wyniku przekształcenia działu sprężarek Zakładów Metalurgicznych POMET, szczycących się już ponad 30-letnią tradycją produkcji sprężarek. Początkowa liczba zatrudnionych wynosi ok. 70 osób

1991

Początkowa działalność firmy skoncentrowana na projektowaniu i produkcji sprężarek tłokowych

1993

Rozpoczęcie produkcji śrubowych sprężarek powietrza

1994

Poszerzenie oferty o tłokowe doprężacze własnej produkcji

1995

Nowa linia sprężarek śrubowych dla przemysłu górniczego pojawia się w ofercie Airpol

1998

Przyznanie firmie Airpol certyfikatu systemu zarządzania jakością ISO 9001

2003

Przeniesienie firmy do nowej siedziby

2004

Rozszerzenie oferty o śrubowe sprężarki przeznaczone dla przemysłu kolejowego

2007

Rozpoczęcie produkcji śrubowych doprężaczy

2008

Rozwój działu projektowania kontenerowych stacji sprężonego powietrza

2009

Rozpoczęcie produkcji zbiorników sprężonego powietrza

2010

Liczba zatrudnionych osób sięga blisko 150

2011

Poszerzenie oferty Airpol o spiralne sprężarki własnej produkcji

2013

Rozpoczęcie produkcji osuszaczy adsorpcyjnych (zimno- i gorąco regenerowanych)

2015

Uruchomienie innowacyjnej linii technologicznej produkcji stopni śrubowych o zoptymalizowanym profilu wirników własnego autorstwa

2016

Otwarcie nowej większej siedziby przy ul. Nieszawskiej

2017

Poszerzenie oferty o osuszacze chłodnicze własnej produkcji

2018

.

Rozpoczęcie produkcji membranowych i adsorpcyjnych wytwornic azotu

2020

.

Zestawy sprężarkowe Airpol zasilają szpitale tymczasowe w związku z pandemią Covid-19

2021

.

Realizacja kilku większych, zindywidualizownych projektów - m.in. sprężarka śrubowa bezolejowa Airpol BS (260 kW i 6kV), chłodzona wodą oraz stacja sprężania gazu ziemnego w oparciu o sprężarkę śrubową bezolejową Airpol BS (160 kW) chłodzoną wodą

2021

Jubileusz 30-lecia firmy Airpol

2022

.

KON-100 czyli "setna" kontenerowa stacja sprężarkowa produkcji Airpol zostaje przekazana do eksploatacji

2023

.

Realizacja największego do tej pory projektu - 5 stacji sprężarkowych w zabudowach kontenerowych o mocy zainstalowanej 695 kW każda, w skład których wchodzą sprężarki śrubowe bezolejowe Airpol BS (315 kW ) i osuszacze adsorpcyjne zimnoregenerowane. Całość zaprojektowana przez Dział Rozwoju Airpol.